HP 530, openSuse a wi-fi

28. května 2008 v 18:15 | diamonds
Zdravím,
tak tu mám první článek. Konečně se mi podařilo na mojem stroji zprovoznit wi-fi, tak kdyby měl někdo podobný problém, tak klidně čerpejte. Pokusím se to napsat co možná nejjednodušeji. V návodu najdete jak instalaci cestou grafickou, tak pomocí terminálu. Jen předesílám, že konfigurace mojí pětsettřicítky je KP464AA. Návod je postavený na openSUSE 10.3, ale už jsem to jednou dělal i na Mandrivě 2008.1 a taky na Kubuntu 8.04 Hardy Heron.
Potřebovat budete i driver, použil jsem stažený ze stránek hp.cz pro WinXPProf. Abyste ho nemuseli stahovat a přes třeba wine rozbalovat, můžete ho získat přímo na http://rapidshare.com/files/118330081/bcmwl5.inf.
Graficky :
Přidejte si balíček ndiswrapper (nejlépe verzi ndiswrapper-update) a taky ndisgtk Můžete to zkusit i přes ndisinstaller, ten Vás povede automaticky. Po instalaci si jednoduše v menu vyberte NDISGTK, zadejte root heslo a vyberte Install New Driver. V něm zadejte lokaci souboru a install. Pokud se to povedlo, objeví se Vám nová položka bcmwl5 a pod ní Hardware Present: Yes. No a pak zrestartujte a můžete bezdrátovat.
Terminál :
Přidejte si balíček ndiswrapper-update. Pak byste měli restartovat, je to jaderný modul. Pak zadávejte jako root :
root> depmod -a
root> modprobe ndiswrapper
(Možná to občas hodí nějakou chybku, neřešit)

root> cd /místo/kde/máte/soubor/inf
root> ndiswrapper -i bcmwl5.inf
root> ndiswrapper -l

Mělo by to vyhodit něco jako "bcmwl5 present, hardware present". Pokud to vypíše invalid driver, zřejmě máte jinou wi-fi kartu a je potřeba získat jiný ovladač.
Pak už jen
root> ndiswrapper -m
Reboot a pěkné bezdrátování.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama